SHOWS 2008
(se samtlige resultater & billeder under de enkelte år)

 

 

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005



DATO

STED

DOMMER

ARRANGØR

RESULTAT

FOTO

2008

         

14.12.2008

Helsinki

Gunnar Nymann, DK

INT. FV

Robbie:
Excl. 2, juniorklasse

>>>

21.11.2008

Hamar, NO

Patti Widick Neale, USA

INT NKK

Robbie:
Excl. 1, juniorklasse, Bedste Han, Cert.

NORSK VINDER 2008 & BIR

Quinto:
Excl. 2, juniorklasse

>>>

08.11.2008

Herning

Jean-Luc Delente, FR

INT DKK

Robbie:
Excl. 1, juniorklasse

NORDISK JUNIOR VINDER 2008

Quinto:
Excl. 2, juniorklasse

>>>

11.10.2008

Herlufmagle

Lisbeth Liljeqvist, SE


SPEC

Robbie:
Excl. 2, juniorklasse

Quinto:
Excl. 1, juniorklasse

Joey:
Excl. 1, championklasse, Klubcert.
NY KLUBCHAMPION & BIM

>>>

03.10.2008

Topeka, Kansas, USA

Lia Benson, US

SCA Nationals
USA

Robbie med søster Roxanna & mor Gabe:
1. vinder avls klasse

>>>

02.10.2008

Topeka, Kansas, USA

Kathy Bube, US

SCA
Nationals
USA

Quinto:
1. vinder åben klasse

>>>

01.10.2008

Topeka, Kansas, USA

Kathleen Winslow Farlow, US

SCA Nationals
USA
Sweepstakes

Quinto:
2. vinder hvalpeklasse

>>>

20.09.2008

Ballerup

M. Gil d. B. RivierE, ES

INT DKK

Robbie:
Excl. 1, juniorklasse

Quinto:
Excl. 3, juniorklasse

>>>

14.09.2008

Sofiero, SE

Terje Lindstrøm, Norge

INT SKK

Quinto:
1 JK, 1JKK, CK, Reserve-v

>>>

07.08.2008

Silkeborg

Guido Schäfer, DE



SPEC DKK

Robbie:
Excl. 2, juniorklasse

Quinto:
Excl. 1, juniorklasse, Cert.

>>>

17.08.2008

Vejen

Gerda Kastl, DE
Hvalpe BIS: Ron Besoff, AU


INT DKK

Robbie:
SL, hvalpeklasse
BIR Hvalp

Quinto:
Excl. 3, juniorklasse

>>>

13.07.2008

Rønne, Bornholm

Anne Indergaard, NO


NAT DKK

Robbie:
SL, hvalpeklasse
BIM Hvalp

Quinto:
Excl. 1, juniorklasse, Cert.
BIM

Joey:
Excl. 2, championklasse

>>>

12.07.2008

Rønne, Bornholm

Lisbeth Liljeqvist, SE


SPEC

Robbie:
SL, hvalpeklasse
BIR Hvalp & BIS 1 Hvalp

Quinto:
Excl. 2, juniorklasse

Joey:
Excl. 1, championklasse, Klubcert.
BIM

>>>

12.07.2008

Rønne, Bornholm

Kari G. Hansen, NO


SPEC

Robbie:
SL, hvalpeklasse
BIM Hvalp

Quinto:
Excl. 1, juniorklasse

Joey:
Excl. 2, championklasse

>>>

29.06.2008

Brøndby

Hassi Assemacher-Feyel, DE


INT DKK

Robbie:
SL, hvalpeklasse, 2v

Quinto:
SL, hvalpeklasse, 1v
BIM Hvalp

>>>

24.05.2008

Fjellerad

Per-Harald, NO


SPEC

Robbie:
SL, hvalpeklasse, 2v

Quinto:
SL, hvalpeklasse, 1v
BIM Hvalp

Joey:
Excellent, 3v championklasse

>>>

03.05.2008

Hillerød

Per Svarstad, SE
BIS: Wilfred Pepper, DE



INT DKK

Quinto:
SL, hvalpeklasse &
BIR Hvalp & BIS #4 Hvalp

>>>

01.05.2008

Bakken

Jesper Pedersen
BIS-Baby: Tuula Tammelin
BIG: Henny Andersen


Skue

Robbie:
SL, babyklasse &
BIR Baby & BIS #2 Baby

BIR & BIG #2

>>>

12.04.2008

Stouby

Gert Christiansen, DK


SPEC

Robbie:
SL, babyklasse &
BIM Baby

Quinto:
SL, hvalpeklasse &
BIR Hvalp

Joey:
Excellent, 4v championklasse

>>>

21.03.2008

Næstved

Tomasz Borkowski, PL
BIS-dommer:
Tomasz Borkowski, PL


DKK NAT

Quinto:
SL, 1v babyklasse &
BIR Baby
BEDSTE BABY #3

Robbie:
L, babyklasse

>>>

16.03.2008

Brædstrup

Tinna Grubbe, DK
BIS-dommer:
Tinna Grubbe, DK


DKK skue

Robbie:
SL, 1v babyklasse &
BIR Baby
SKUETS BEDSTE BABY

>>>

01.03.2008

Ll. Skensved

Anne Indergaard, NO


SPEC

Joey:
Excellent, 2v championklasse

Robbie:
SL, 1v babyklasse &
BEDSTE BABY

>>>


Robbie - Norsk Vinder 2008


Robbie - Nordisk Junior Vinder 2008


Quinto - Bedste Åben Klasse han - Samojed Special i USA


Gabe BIR - Quinto BIM


Robbie BIS#1 Hvalp


Quinto - BIS# 4 hvalp


Quinto - BIS# 3 Baby